blameashh
blameashh blameashh
  • 11-03-2017
  • Mathematics
contestada

write a real-word problem that can be represented by the equation 224=3.5r. Then solve the problem and explain the solution.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-03-2017
This is your answer One pound of meat costs 3.50$. If the total is 244$, how many pounds of meat have you bought?
Answer Link

Otras preguntas

Does the amount of air change the time it will take to burn completely?
help pls would it be B or C?
what is 452 in decimals.............. 125
Which two statements best describe the strategies of the Northern and Southern leaders during the Civil War? Select all that apply. Your answer: Confederate lea
How long after concrete is poured can you walk on it?
i have a high red blood cell count what does that mean???
(5,10)-(2,2) simplify​
The journal article on which the website summary was based states that of the 227 women who wanted to select the baby's sex, 92 wanted a boy and 135 wanted a gi
If costs $3. 45 to buy 3/ 4 lb of chopped walnuts. How much would it cost to purchase 7. 5 lbs of walnuts?.
Which of the following is equivalent to 4 2/3? 3 6/3 3 5/3 3 12/3 3 4/3