reeha2016 reeha2016
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

At the time she had $237 ,the cost of a lesson rose to &19.how many lesson can she pay for with remaining &237

Respuesta :

KDRC
KDRC KDRC
  • 15-02-2017
12.5, just divide 237 by 19
Answer Link

Otras preguntas

is 57 a composite number .true or false
In building a model to analyze economic situations, one of the important assumptions is
Charters, like those found in the british colonies, are also called ________. compacts deeds cartas constitutions
In the third stage of kohlberg's stages of ethical reasoning, a person is focused on meeting the expectations of his friends and coworkers and how something wil
The Winner’s Store marked down a $74 DVD player to $48. Calculate the following (Show all work to get full credit. Round your answer to the nearest hundredth pe
If 5 apples cost $2.00, how much will 15 apples cost?
Put in order from least to greatest 1.1..., 1 1/10, 1.01
How much does NATO cost? Who pays for it?
The vertices of a triangle are located at X(-2,-1), Y(2,5) and Z(4,3). What is the perimeter of this triangle?
The question “how much of our annual budget should we spend to advertise our new product line?” would most likely be asked by a