yaylolzombie9798 yaylolzombie9798
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Jill is buying a cookie kit to decorate cookies for her children during the holiday break. She will pay $2.50 per cookie and a $4 service fee. Which equation can be used to find y, the total cost to buy x cookies?

Respuesta :

edwajones edwajones
  • 01-12-2021

Answer:

4 + 2.5x=cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT true about poetry? A. Poetry often contains imagery -- language that appeals to the five senses. B. Poetry brings out the music of
Can somebody help me with this question thank you
Solve the following equations. 2x - y = 8 3x + y = 17​
Which results only in a horizontal compression of Y=1/x by a factor of 6?
In an article about foods that have a lot of vitamin C, which image would connect most with the text? A. A picture of someone drinking orange juice B. A picture
which word best illustrates the mood of the poem nothing gold can stay by Robert forest
Help me please and thxx
Which is the graph of the system x + 3y > –3 and y < One-halfx + 1?
As a unit price, a half-dozen for $6.00 is a. $36.00 each b. $6.00 each c. $0.50 each d. $1.00 each
Help me with this question please!! :)