kayleeann022324
kayleeann022324 kayleeann022324
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

i need help!
I’m not very good at math and i need help, pls help me lol

i need help Im not very good at math and i need help pls help me lol class=

Respuesta :

Ryderfergus
Ryderfergus Ryderfergus
  • 14-05-2021
Yes it is, since every floor takes 0.0625 minutes, it can be considered proportional.
Answer Link
potatobot201
potatobot201 potatobot201
  • 14-05-2021
The correct answer is yes
Answer Link

Otras preguntas

what is 7/4 as a mixed number
When constructing a line graph from a data table, the independent variable is recorded on the _______ axis. X or Y?
someone tell me the answer and explain
The Burma Road was a 700-mile-long highway linking Burma (present-day Myanmar) to a. Vietnam. b. Thailand. c. the Soviet Union. d. China.
using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 granola bars and 9 bottles of water. $7.14 for 6 granola bars $8.
how does changing temperature differ when you compare the land both soil and sand to the water
a student is revising a paper and needs to find another word to express a feeling of confusion. what reference manual should the student use to find similar wor
How do tough waxy cuticles on leaves prevent infection?
With more than ____ predefined color schemes, Word provides a simple way to select colors that work well together. (Points : 2) 15 20 30 40
Melinda bought 6 bowls of $13.20 what was the unit rate in dollars