angie302 angie302
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls of $13.20 what was the unit rate in dollars

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2016
i think it is about 83 cents
Answer Link
AlishaZaman16 AlishaZaman16
  • 01-10-2016
unit rate is basically asking in this problem, how much is the price of one bowl. The price of one bowl in this situation is 2 dollars and 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

Another aspect of the competitive exclusion principle is that animals that compete within the same environment may eventually come to occupy their own NICHE. A
In a group of 20 students, there are 7 boys. What is the ratio of girls to boys?
Which of the following gives 54 as a product of its prime factors?) 6x92x3 x 92x 3 x 3 x 3​
Plz help me I don’t het this a question !!!
Calculate the mass, in grams, of 912 atoms of iron, Fe (1 mol of Fe has a mass of 55.85 g).
Help pls? I need all of dem btw
Read the excerpt from “The Monkey's Paw.” Mr. White took the paw from his pocket and eyed it dubiously. "I don't know what to wish for, and that's a fact," he s
english grammar prepositions​
Hello, this is the hardest biology question ever. down is the question file.
Six less than the quotient of a number and 3 is 18. What is the number? Let n be the unknown number?