Page173689 Page173689
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help with math ASAP, will give brainliest!!

Please help with math ASAP will give brainliest class=

Respuesta :

EmpapadoOreo
EmpapadoOreo EmpapadoOreo
  • 04-02-2021

Answer:

45

60

135

150

Step-by-step explanation:

Remember:

1 radian is 57.3 degrees

Answer Link

Otras preguntas

Find all the solutions 1. 3x^2+2=-62 2.-5x^2-3=0 Please show the work, I would really appreciate the help
Find missing angle 100° 100° X=
(Hypothetical question) If the earth was square and not round what would it be like
Bonnie is by training for a half-marathon She already runs 8 miles per day. She wants to increase this by 2 miles a day for the next five days. Use the equatio
Keith will rent a car for the weekend. He can choose one of two plans. The first plan has an initial fee of $49.98 and costs an additional $0.14 per mile driven
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST AND GIVE 5.0 STAR RATING
The cost for a pack of 25 pens is4 .75 Find the unit price in dollars per pen. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Un des soldats qui va être relevé lève la tête et rencontre regard d'un des hommes qui va prendre sa place sur le front. Il s'arrête un instant. Imaginez le dia
Pls help me im so confused and i need this done!
Chan and his two sisters make and sell jewelry. They sell each piece of jewelry for $9 and agree to share the money equally. If they sell 38 pieces of jewelry i