jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

PLEASS E HELP ME ASAP I DONT UNDERSTAND
Plz help me only question 2
A food label contains all the information you need to make good choices about a product.
work out the value of 3 to the power of minus 2 give your answer as a fraction
Will give brainliest Which equation best represents the graph of the piecewise function?
Hi I need a lot of help
what do enzymes do and answer this and I will buy u ramen ‍❤️‍‍
what were two consequences of the Puritan Roundheads coming to power in England?
6. Read the paragraph below, adapted from a psychology textbook. Women may be more likely to suffer from the stress contagion effect, becoming upset about negat
I need help plz answer the question in the image thank you in advance!!!!!