edwardgreenwell
edwardgreenwell edwardgreenwell
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a soft drink, if a 12 pack costs $6.00?

Respuesta :

corndoglover
corndoglover corndoglover
  • 15-01-2021

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

i think

Answer Link

Otras preguntas

What was some events that led to the French and Indian war?.
(BRAINLIEST QUESTION) Transcription makes mRNA copies from DNA. For this reason transcription must take place in the ____________ of the cell. Cytoplasm Nucleus
What is an equation of the line that passes through the points (-3, -2)(−3,−2) and (3, 6)(3,6)? Put your answer in fully reduced form.
Even during difficult times, the Constitution remains the law of the land. How does the Court's power of judicial review help levels of government determine wha
A store sells ice cream with assorted toppings. They charge $3.00 for an ice cream, plus 50 cents per ounce of toppings. If Elena’s ice cream cost $3.50 more th
The Etowah mounds give scientists a wonderful view of life in America before recorded history. The state of Georgia currently owns the historic site, which many
What motivated the European voyagers and colonists who undertook risky voyages in the fifteenth and early sixteenth centuries?
The primary reason for the split between Sunni and Shia (or Shiite) Muslims was/is a disagreement about: whether or not to expand their empire the correct metho
I need help on this one too please and thank you
What is the value of x in this triangle?