Seudónimo Seudónimo
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

10% of that sale price is $10.5 so after using the coupon the sale price is

Respuesta :

mikaylapung
mikaylapung mikaylapung
  • 03-12-2020
$9.45

10% of 10.50 is 1.05
10.50 - 1.05 = 9.45


Answer Link

Otras preguntas

Three vertices of a square are (–1, 3), (–1, –1), and (3, 3). What is the fourth vertex of the square? A. (–1, –3) B. (1, 3) C. (3, 0) D. (3, –1)
Which rate is the best deal for a package of peanuts? A. $1.02 for 35 g B. $1.40 for 50 g C. $2.05 for 75 g D. $2.25 for 80 g
A current made of which water would be a surface current? A. warm water with high salt content B. warm water with low salt content C. cold water with low salt c
Which rate is the best deal for a package of peanuts? A. $1.02 for 35 g B. $1.40 for 50 g C. $2.05 for 75 g D. $2.25 for 80 g
In Triangle LMN, angle N is a right angle, LM=76 and MN= 40. What is the measure of angle M?
Which is a complete sentence? A. Only four miles up the coast. B. Over steep and rutted dirt roads. C. Helps support life in the deeper ocean. D. Ranger walks a
what times what equals to 8
Which additional word or words in the sentence should be capitalized? When you hike through the grand canyon in arizona, the colors of the rocks and the views a
The purpose of Martin Luther King Jr’s “I have a dream speech” is to: a: Reflect b: Inform c :instruct d:Persuade
The factory does not produce as many tires as it should. Which sentence uses the word produce in the same way it is used above? He was able to produce a microph