Eddicrazygamer
Eddicrazygamer Eddicrazygamer
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

You bought 4 notebooks for $0.89 each and some reams of paper at a cost of $1.69 each.
If you spent a total of $13.70. how many reams of paper did you purchase?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-11-2020

Answer:

5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

b Write a description of the circuit diagram below. A4 L A₁ A3 A₂
C is the centroid of isosceles triangle ABD with vertex angle ∠ABD. Does the following proof correctly justify that triangles ABE and DBE are congruent?
Describe the relationship between m/ADC and m/ABC. Determine the measures of LADC and LABC. Show your work.
In a democratic form of government, and Citizens participate Choose who will represent them.
A 2-pound bag of carrots costs $6.40. What is the price per ounce?
je n'ai pas compris cette exercice de maths
Cheif Powhatan's Address to Captain John Smith Commonlit Anwers (actual)
Compare and contrast the Persian and Peloponnesian Wars. Please include comparisons to cause and effect, strategy, weapons, and significance. Write two detailed
Solve 11/5 x-2/3 = 1 13/45
A helicopter,which was assending vertically at a steady velocity of 20meter per second,released a parcel that took 20seconds to reach the ground .state the dire