brianvu666 brianvu666
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

A 2-pound bag of carrots costs $6.40. What is the price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

what was the relationship between american colonies and the british government
simplify v7 times v7
What different from 58.7F to 92.6F
How to get the equivalent fraction of 11/16
Read the excerpt from The Odyssey. In a smithy one sees a white-hot axehead or an adze plunged and wrung in a cold tub, screeching steam– the way they make
What is the LCM and GCF of 37 and 12
Please explain!!!!!!!!!!!!!!
how many give months are in one
7-1.46=common core showing work please
the earliest of the greek architectural orders was a. corinthian. b. doric. c. mycenaean. d. ionic.