austinandmomonl austinandmomonl
  • 04-05-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 15 pounds (lb) of sugar cost $3: lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb $1 $1 $1

Respuesta :

natashadavidsoow6ogc natashadavidsoow6ogc
  • 04-05-2018
by the way you are saying it the answer would be 0.20
Answer Link
xiangeneration
xiangeneration xiangeneration
  • 15-11-2020

Answer:

true

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(PICTURE PROVIDED) A: 1 unit B: 2 units C: 3 units D: 4 units
While preparing some chicken wings for cooking you observe white fibers connecting the bones and the muscles to bone. What type of fibers are these?.
Solve the equation n/10+6=13
Which actions are effective ways of preparing for a presentation? Check all that apply. Asking others to listen as you practice getting plenty of rest eating a
Which equation models this situation? The sum of 23 and a number is 39. O A. 23 + x = 39 B. 23 - x = 39 C. 39 + x = 23 O D. 23+ 39 = x
Which of the following statements about apologizing after a medical error is always true? A. Your institution will perceive it as risky. B. Your institution w
What is the book Millicent Min, Girl Genius about? (I will give brainliest)
Hey help please math I need help good luck I’ll I’ve point
Write an equation for each line in slope-intercept form.​
The ratio of dogs to cats at a local animal shelter is 13/25. Which statement must be true.