jazzygar18p8132p jazzygar18p8132p
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

which is cheaper 6x8 tiles for 1.29 or 4x4 tiles for .99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2018
- 48 = 1.29

- 16 = .99

16 × 3 = 48
 
3 × 0.99 = 2.97

That equals:

48 = 1.29

48 = 2.97

The cheaper one is 6×8 tiles for $1.29

Hope this helped☺☺

Answer Link

Otras preguntas

can’t figure it out need help please
Select the best answer for the question 20. Shown here is the graph of the region described by which set of inequalities?
which statement about this figure is true?
What would happen if increased amounts of food were added for the development of the pond described in this passage? A Only the male fish would grow. B. The add
91. Write 0.000387 in scientific notation ​
PLEASE HELP URGENT I DONT GET THE QUESTION :(((((Describe the single transformation that has the same effect as reflecting across the line x= 1 followed by a re
A boy starts the week with 3kg of rice, every day he cooks 0.6kg. How much rice will he have left after 4 days?
How I can answer this question, NO LINKS, if you answer correctly I will give u brainliest!
If (x ^ 3 + a * x ^ 2 + bx + 6) has (x - 2) as a factor and leaves a remainder 3 when divided by (x-3), find the values of a and b ​
Use the number line to show 2/3 divide 1/12