vandarani28p78wo9
vandarani28p78wo9 vandarani28p78wo9
  • 15-04-2018
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese costs £7.50 per 1kg marie buys 200 grams of cheddar cheese how much does she pay?

Respuesta :

MatchChronus
MatchChronus MatchChronus
  • 16-04-2018
£. 15 or $. 19 because €7.5 is 1,000 grams so I divided 7.5 by 100 then multiply it by 2 which is €. 15 euro or $. 19 usd
Answer Link

Otras preguntas

What we’re possible reasons for George to kill lennie in of mice and men
is this a proper sentence If i was faster,i would have won the race?
Don has 72 marbles. Tariq has 98 marbles. How many more marbles does Tariq have than Don?
In this question, we intend to study the motionof a particle (M) in three phases:1. Motion along BCThe particle (M) is launched horizontallyat to = 0 on a surfa
Which diagram shows a 90 degree angle?
Explain how the author reveals the difference between the children’s views of their parents working and the view adults have about being working parents in the
I NEED THIS ASAP!! We the people of the United States, In order to form a more perfect union, establish justice, insure domestic tranquility, provide for the
A 76.4 g piece of metal at 82.0°C is placed in 119 g of water at 20.0°C contained in a calorimeter. The metal and water come to the same temperature at 23.4°C.
a Describe the inputs needed by the embedded system and describe which outputs you would expect it to produce​
Did you eat dumplings in ancient times?