Sapphiremoon1
Sapphiremoon1 Sapphiremoon1
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

A store sells snacks by weight. A six ounce bag of nuts costs 3.60 will a two ounce bag cost more than or less than 1.25

Respuesta :

taydebna
taydebna taydebna
  • 14-03-2018
5.30 it is correct hope this works brah
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!!! A blueprint for a fence has a scale of 1:40. The fence in the blueprint is 6in. What is the length of the actual fence? Answer Choices: 1. 240 fe
Delia measured her bathtub to be 2 meters long. What is an equivalent measurement?
During the Second Industrial Revolution, which building material became one of the most important in the world?
When working with a partner it is important to come ___________ and ____________. well organized, be willing to read prepared, actively listen prepared, be a gr
Which quadrilateral or quadrilaterals cannot have two consecutive angles of 90° each? i. square ii. rectangle iii. parallelogram iv. kite v. rhombus vi. trapezo
What happened when Spain’s government could not overcome social and economic problems during the Great Depression?
There are 32 students in a class. Nine of those students are women. What percent are men? (round to the nearest tenth)
What is the difference between explicit and implicit ideas?.......... a. Implicit ideas must be inferred, and explicit ideas are stated directly b. Explicit i
Delia measured her bathtub to be 2 meters long. What is an equivalent measurement?
What was the point of Mike's drunken tirade to Bodnar?