yaire25p0ggej
yaire25p0ggej yaire25p0ggej
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

a baker bought 7.5 kilograms of flour for $19.20. how much did each kilogram of flour cost?

Respuesta :

gabbxoxis gabbxoxis
  • 14-03-2018
19.20 divided by 7.5

= 2.56

2.56 is your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Qué elementos pertenecen a la dieta de un gaucho? pan carne mate
In 2009 the largest percentage of federal government spending was on
The release of ______from a rock is one example of an agent of physical weathering
Mrs. pedersen lives in a nursing home that allows its residents to make choices about their daily activities and encourages them to make decisions that affect t
Mario had 9 green 810 Brown 6 Orange and 9 blue m&m's what is the fractions of M&M's that are orange? Help please
in which empire did architects design domed buildings decorated with color tiles such as the Taj Mahal? A) Mughal empire B) Ottoman empire C) Safavid empire
What is the potential energy of a 3gram penny atop the Empire State Building (381m)
Whats the radius of a sphere with a volume of 972 pi?
what is (-0.25x-3) - (1.5x+1.4)
What is the greatest common factor of 30b^2, 80b^2, and 20b^3