christinenicola christinenicola
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jermiah bought 3 sanwiches for lunch if each sandwich cost $4 how much did Jeremiah spend in all

Respuesta :

hudadagra hudadagra
  • 14-03-2018
I think you'll have to multiply 3 by 4 to find the total cost.

3*4= $12
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-03-2018
3 x 4=12
So 3 sandwiches cost $12
Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of a rectangular field is 264 yards. If the length of the field is 74 yards, what is the width?
How did the movement of plates create the Himalayas
The Patels took out a 15-year mortgage. How many monthly payments will they have to make on this mortgage?
Mr. McKay bought b boxes of crackers for $3 each and p pounds of cheese for $4 per pound. How much did he spend in all?
PLEASE HELP!!! MATH!!! 20 POINTS!!! Solve the equation. 1.) -1/2 = y -1 2.) -3π + w = 2π 3.) 1.2m = 0.6 4.) q + 2.7 + -0.9
What are the countries that border the Yellow sea?
why was president clliton impeached
2p 5r=q for p solve for p algebra
Write the decimals in word 2.63 in word form 76.07 n word 40.99 in words 77.28 in words 0.71 in words 18.39 in word 4.75in word
how i write 811,967 in Word form