billis28482
billis28482
12-03-2018
Mathematics
contestada
Help pls I don’t get it
Respuesta :
hienh4517
hienh4517
12-03-2018
68.40 divide 6 = 11.4
41.80 divided 4= 10.45
Plan B is lower fee per lesson
Answer Link
karma13
karma13
12-03-2018
Plan B. You have to find the unit rate which would be 68.4/6 for plan A, which would be $11.40 per piano lesson, and 41.8/4, which would be $10.45 per lesson. So, plan B is cheaper.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
The population of a place increased to 54,000 in 2003 at a rate of 5% per annum. what would be its population in 2005.
Write the missing numbers. a) 5x + 3 = 17 so 5x + 1 = 18684 b) 5 – 3y = 6 so (5 - 3y)² = SO
Part 3: Supply the correct form or tense of the words in brackets. (1m)1. He (clean) …………………the windows 10 days ago. 2. Don’t forget (close)…………….the door befor
WILL GIVE BRAINLIEST Use your knowledge about parentheses and substitution to solve the following: q = 1; r = 2; s = 3; t = 4; x = 5; y = 6 7. 2(x+4) + 10 = 8.
Solution to retain strong relationship between producers and consumers in tanzania
$12.25 add 7% tax to the price and get the cost of what you are buying
how to make jiffy cornbread moist without sour cream?
Los estudiantes tienen que ________ toda la escuela. llorar limpiar pasar contestar
The owl was once a woman who pretended to be very devout [religious]. During the day she would just sit and mumble her prayers, blinking her eyes. At night, how
Georgina has been a professional race car driver with no crashes and good insurance for 15 years. Her colleague just spent $35,000 on hospital bills due to a se