aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Kant argues that we should never use people as a means: unless we are certain that it benefits the majority. unless we are certain that it is to their own long
Which property is used in the statement? If p + 5 = –8, then p = –13. A.reflexive property B.symmetric property C.division property of equality D.subtraction pr
If the area of a rectangle is 75 what are my perimeters
Raheem bought 3 pounds of bananas about how many kilograms did he buy??
which of these has a value greater than 3/4? 1/2, 1/4, 1/5
A process by which softer, less weather-resistant rocks wear away and leave harder, more weather-resistant rocks behind is called a. differential weathering. c
What are three requirements or qualifications for a person to be eligible for the position of U.S. president?
how did magellans discovery of what is now considered the Phillipines directly affect the native populations that were living there?
Math help, please? I honestly just can't understand this and if you don't mind could you please explain it so I could write it down in my notes. Thank you
What were some of the compromises of the delegates to the Constitutional convention wanted