cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

d= c-s/n solve for s
Does tempe of. boiling of liquid increase,decrease or remain constant, even thoughthe heat is continued ? Give reason.​
Find the area of the triangle
Consider the following situation: Local livestock farmers could allow the runoff of manure nutrients into a stream that feeds a local lake because polluting the
what is the reaction scheme for the experiment of synthesis of methyl salicylate
What is the electron pair geometry for a phosphine molecule, PH3? A) tetrahedral B) bent C) linear D) trigonal pyramidal E) none of the above
A 15.0 mL sample of 0.013 M HNO is titrated with 0.017MM Kb= 3.9 X 10-10. Determine the pH at these points: 02 M At the beginning (before base is added) pH = -l
Great Lakes Chemical company produce bromine Br2 from Bromide salt such asNaBr, in Arkansaa brine by treating the brine with chlorine gas write a balanced equa
Can someone help me in question 28 please
what properties were used to write the numeric statement (18 - 5) + (432 x 15) = (15 x 432) + (18 - 5)