holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this question!!!
Please helpIf x, y, and z are positive integers such that 6xyz+30xy+21xz+2yz+105x+10y+7z=812, find x+y+z.
Please help me ASAP
If r= 10 and s = 31 , find R. Round to the nearest tenth. S ? a R= 17.10 c. R= 17.90 b. R= 19.1° d. R= 16.10 h Please select the best answer from the choices pr
3. How many even positive integers less than 100 can be written using the numbers 3, 4, 5, 6, and 7? Answer:
In PQR, the measure of
x+a)^2+b ..... x^2+7 x-8 *
A la derecha del plato está _____________ y ____________. el tenedor y el cuchillo el tendor y la servilleta el cuchillo y la cuchara
Elizabeth is returning to the United states from Canada. She charges the remaining 300 canadian dollars she has to $250 US dollars. What was $1 US dollar wor
Hello May some one please help on getting the answer for number 21