madelinemumaw
madelinemumaw madelinemumaw
  • 14-01-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate?? Seven notebooks at the school supply store cost $4.76.

Respuesta :

rainbowcloud
rainbowcloud rainbowcloud
  • 14-01-2016
0.21 is the correct answer is you divide 1 by 4.76 you get 0.21
Answer Link

Otras preguntas

Choose the missing step in the given solution to the inequality −x − 10 > 14 + 2x. −x − 10 > 14 + 2x −3x −10 > 14 _______________ x < −8
Homeostasis will be MOST affected by the removal of the A) vacuole. B) cell wall. C) chloroplast. D) cell membrane.
1. Why was literacy a prime concern in the Massachusetts Bay colony? (1 point) so people could read the Bible and protect themselves from sin so people could wr
Which of the following conclusions about the speaker is best supported by the ideas and information in "From Emperor to Citizen"? (1 point) P'u Yi respects the
hard math problems that equal 8
Explain the connections between democracy and the free enterprise system.
1. In Adventures of Huckleberry Finn, at first, Huck feels _____ about writing to Jim's owner. Good Guilty Uncertain <-- My answer 4. Which of the following
What were Joseph Pulitzer and William Randolph Hearst well known pioneers of? -publishing news journals aimed at the upper social classes in America -producing
Is federal income tax a direct or indirect tax? Explain your answer.
How ca you determine if two molecules have ion-dipole force just by loking at it?