braydenbrozovich braydenbrozovich
  • 16-02-2018
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

potatoHD potatoHD
  • 16-02-2018
$3.52
That's the right answer.
Your welcome


Answer Link

Otras preguntas

Escribe por lo menos tres preguntas diferentes y explica por qué sería necesario incluirlas en una investigación sobre el consumo sustentable?
May someone help me? It would mean lots <3
. If f(x) = 7x2 – 3x + 7, find f(2) + f(–1) + f(0).​
413, 405, 397,. Find the 48th term. giving brainliest ​
which branch of government performs ceremonial duties
If you are using words instead of pictures to store and retrieve memories you are using your ______ side of your brain
Which of the following best describes the result of the Sepoy Rebellion? Question 9 options: The East India Company had to help out the British government durin
In Mona’s new video game she earns 30 points for each fish caught and 80 points for each octopus captured, but she loses 15 points every time she captures a cra
Solve the system of equations: x+3y-z=9 2x+9y+4z=12 x+4y+z=7
how did d-day help end WWII​