Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
an arts academy requires there to be 5 teachers for every 115 students and 6 tutors for every 54 students. how many students the academy have per teacher? per t
a dish contains 2 yellow triangles, 3 yellow squares, and 1 green square two shapes are drawn in a sequence with replacement. what is the probability of drawing
Stefan sells Jin a bicycle for $146 and a helmet for $19. The total cost for Jin is 150% of what Stefan spent originally to buy the bike and helmet. How much
If a fire woman dropped a person onto the safety net and right before the person hit the net he had a velocity of 12m / s and 1800 J of kinetic energy , then wh
What are the domain and range of the function f(x) = 2x^3/4 respectively?
A survey conducted by automobile company showed that a family of four spends an average of $215.60 per day while on vacation. Suppose 64 families of four vacati
a) 6x(3x+5)-2x(9x-2)=17 b) 2x(3x -1)-3x(2x+11)-70=0
the slope between the points (-4,4) (-15,2)
a dish contains 2 yellow triangles, 3 yellow squares, and 1 green square two shapes are drawn in a sequence with replacement. what is the probability of drawing
How can adults help a child who shows signs of having been bullied