Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2015
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

alyse2 alyse2
  • 11-12-2015
you have to do 10.56 plus 88 and you will have your answer
Answer Link
BrainlyPotter
BrainlyPotter BrainlyPotter
  • 24-02-2021

Just do 10.56 plus 88

10.56+88=98.56

I hope you found it helpful!

Answer Link

Otras preguntas

What did Martin Luther post on a church door to publicly criticize the misuse of indulgences?
what is the number name for 18.32? A.eighteen and thirty two tenth B. eighteen and thirty two thousandths C. eighteen and thirty two hundredths
A 6 foot tall man makes a shadow that is 3 1/2 feet long. How tall is a building that makes a 14 7/8 foot shadow? A) 52.06 feet B) 8.68 feet C) 25.5 feet D) 1.4
what type of cell is the central vacuole ?
The home team scored 3 touchdowns. The visiting team scored 4 field goals. Which team scored more points?
How might the descruction of rainforests affect the balance of gases in Earth's atmosphere?
x2−10x+29=5 Step 1 of 2: Using the standard form ax2+bx+c=0 of the given quadratic equation, factor the left hand side of the equation into two linear factors.
p- 6= -5 what is the answer (NEED HELP)
In what ways did the Open Door policy save China from European partition?
what specific benefit did the people gain from dance throughout the ancient egypt? and why?​