KaitlynWolfhard
KaitlynWolfhard KaitlynWolfhard
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

which of the following shows the least expensive unit price

A) 3 oranges for $1.02
B) 4 oranges for $1.52
C) 5 oranges for $1.75
D) 6 oranges for $2.46

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-01-2018
The correct answer is option A 3 oranges for $1.02
HOPE THIS HELPS
Answer Link
AleciaGifford
AleciaGifford AleciaGifford
  • 05-02-2021

Answer:

The answer would be: A) 3 oranges for $1.02

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A manufacturing company has a pay structure based on job descriptions. As the company moves toward customizing production to meet customers' specific needs, it
Calculate the area of a triangle with a base of 6 cm and a height of 12 cm
what the middle of the story
Write the laws of refraction.(It should be Snell's law)​
3. We become ill…… a) if we would had known b)if we go to the dentist c) if we eat dirty food 4. If I do this test,I……. a) Won't give b) Will improve c) Will gi
The job of decomposers is to break down dead plants and animals into useful substances. This job is their Blank______. Multiple choice question. A) adaptation B
What is the equivalent resistance of a circuit that contains two 50.00 resistors connected in series with a 12.0 V battery? Ο A. 0.120 Ω Ο Β. 100.0 Ω OC. 0.480
What is the distance in units between (15,-17) and (-20,-5)
Metal objects, such as knifes or bullets, that come into contact with bones can leave trace evidence on them. O True O False
Pina Colada Company has the following balances in selected accounts on December 31, 2022. Accounts Receivable $ 0 Accumulated Depreciation—Equipment 0 Equipment