daramarie daramarie
  • 03-12-2015
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate of a 24 ounce box of cornflakes that costs $4.59

Respuesta :

VenusRetrograde
VenusRetrograde VenusRetrograde
  • 03-12-2015
Answer=19.125 cent per ounce
$4.59 24 oz


4.59/24=0.19125 dollars per ounce or 19.125 cent per ounce
Answer Link

Otras preguntas

caballería es un prefijo?​
Reflect on the principle of design known as movement. Which of the following options would you judge to be a POOR example of movement in a piece of artwork? OA
I will give BRAINLIEST!! 21 cm Find the circumference. Round your answer to the nearest hundredth. Use 3.14 for Enter the correct answer in the box.
anyone know how to do this
Who is the main character in Dino soccer?https://www.getepic.com/app/read/6045Copy and paste this link.''
5,000 centimeters = how many meters
PLLLLZ HURRY 40 BP These posters show propaganda during World War I. Georgians motivated by these posters most likely conserved food and planted victory gardens
What is the theme of the poem
Much of Earth's freshwater is stored as ice, mostly at the poles. The North Pole is covered by floating pack ice, while the South Pole is covered by the Antarct
how can I solve -7(-8+10-5) please explain​