GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

What happened as a result of offers like the one shown on this 1872 poster ?
Does the speaker seem genuine when he recommended wearing the mask
Real question; My mom found out yesterday that our dog has cancer. But I do not know how to tell if it is something else. He is shaking in his hind legs, he h
Travis is buying Mushrooms at the grocery store mushrooms cost five dollars for 9 ounces how much will 13 ounces of mushroom cost to the nearest cent
How many men did congress authorize for the army?
Need help please?):!!
Can someone please explain how to do this​
i need help im stuck on this
In the lottery game known as 6/36, a player picks six numbers from 1 to 36. (a) How many different ways are there for the player to pick any 6 numbers, if order
Reactions such as a candle burning give off energy in the form of heat theyre called