SIERRANA000 SIERRANA000
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

One supplier quoted select 1 x 6 pine at $955M. Another quoted $0.65 per linear foot. Which one is less expensive; how much less?

Respuesta :

VivianLovesDragons
VivianLovesDragons VivianLovesDragons
  • 04-01-2018
0.65 per linear foot
Answer Link

Otras preguntas

The _____ developed their system of writing independently, without borrowing ideas from other civilizations. Persians Babylonians Assyrians Sumerians What is a
A circle has a diameter of 26 units what is the area of the circle to the nearest hundredth of a square unit
The primary purpose of ________ behaviors is to ensure that people, equipment, and other resources are used in an efficient way to accomplish the mission of a g
Math Homework unit 4 lesson 12
What is the greatest common factor (GCF) of 40 and 36? A. 4 B. 360 C. 8 D. 2
Question 1 options: x2 +x − 4 = 0 You will solve this using the Quadratic Formula. First, what are the values of a, b, and c? a =
If the measure of angle 3 =119 degrees,then the measure of angle 6=
At this rate, would a person your age (18 years old) have contributed a ton of garbage? On average, how long does it take for each person to throw away a ton,
What does the holocaust mean to jews and non jews today?
While soils are an important part of the global carbon cycle, they are not a part of the nitrogen and sulfur cycles. True or false ?