winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

What did the people of the New England Colonies use the timber to build?
What is a good estimate for the solution to the equation x3= 95
What is 12,052 in expanded form
What was the main effect of the supremes courts 1896 ruling in plessy vs ferguson
Which three numbers are greater then 0.716 and less then 0.9
Tom Thomas took tennis lessons. He traveled 12 miles one way at an average cost of $0.42 per mile. His racket cost $94, balls cost $12.50, shoes cost $44.50, hi
Use PEMDAS to solve this problem 6÷2(1+2)=?
The massive carved stone heads found at Saint Lorenzo and other ancient Olmec sites tell us that the Olmecs
Which is not a text feature of a typical map? A: legend B: compass row C: row D: label
evaluate −3(−10). 13 −13 30 −30