23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Can someone answer this please?
A field with the ____ data type can contain an attached file, such as an image, document, chart, or spreadsheet.
What's 60/700 as a percentage?
Approximately 90% of all alcohol consumed is metabolized by the liver
how did the constitution of 1974 differ from the previous on
2 a square root of 2 b square root 3 parentheses for a square root 2 + 380 square root 2 - 80 parentheses equal
A wheel has a circumference of 7 5/6 feet. How many times does it turn in 423 feet?
The formula C2H4 can be described as
which of the following statements about natural selection is true
The reproductive parts of angiosperms include _____.