christalk6 christalk6
  • 13-12-2017
  • Mathematics
contestada

Christal brought 12 goldfish .each goldfish cost $0.98 .how much did Christal spend

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2017
$11.76 cents is what you spent
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-12-2017
She spent $11.76. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Given side lengths 4 units, 8 units, and x units, determine the range in which x must lie in order for a triangle to exist. A) X > 12 B) 0 C)-4 D) 4
In the teachings of Lao Tzu, what is seen as the creative force in the universe through which all things are connected? (two words)
!!!!!! 10 POINTS IM MARKING BRAINLIEST !!!!! DUE IN 30 MINUTES SO PLEASE COMPLETE THIS WORKSHEET
In sixth grade at Elk Grove Middle School, there are 6 girls for every 5 boys.. If there are 35 boys in sixth grade, how many sixth-grade students are there alt
Is water a unicellular organism or a multicellular organism??
Which value is included in the situation set for the inequality graphed on the number line?
Discuss British imperialism in India during the 19th Century
Why was the First Amendment so important?
lisa sets a weekly goal of jogging 18 miles. after 3 days she has jogged 6 5/8 miles. How many more miles must she jog to reach her goal ? choices: 11 5/8 12
What was true of the one-drop rule? A. It applied only in railroad transportation. B. It allowed a single trial of Blacks charged with breaking laws. O C. It de