grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

Drag and drop numbers into the boxes so that the paired values are in a proportional relationship.
Solve the following equation to find the value of x: 3x + 9 = 6x
how is the crust diffrent from the other layers of the earth
What words does madison include in the second sentence to affect reader's feelings about the word faction? in line 3 to 6 of federalist #10
Match the following. 1. a group of countries or states that have joined together for a special purpose 2. a written document that contains the basic laws an
Jessie sorted the coins in her bank. She made 7 stacks of 6 dimes and 8 stacks of 5 nickels. She then found 1 dime and 1 nickel. How many dimes and nickels does
What is the main difference of the food pyramid and My Plate
Plan a speech in which you propose to a local gym that it offer specific fitness classes for teenage members. What would be an effective claim for this assign
Machine generated alternative text: 11) process which requires the calculation of an interval size or the interval is a.statistical sampling. b.random sample se
A) F B) G C) H D) J Question is in image