niyahbands
niyahbands niyahbands
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

ashley bought 6 pounds of flour for $3. how many pounds of flour did she get per dollar?

Respuesta :

alexanderbartl
alexanderbartl alexanderbartl
  • 02-12-2017
She would get 2 pounds. My bad sorry.
Answer Link
aj2k26aw aj2k26aw
  • 02-12-2017
she got 2 pounds per dollar
Answer Link

Otras preguntas

Which amendment would strict constructionists look to in order to justify a limited interpretation of the constitution?
A square garden is 10ft long. How much will it cost to install a fence around the garden if the fence costs $1.75 per foot
Muscle strains and soreness is more likely if you
If you become employed in Florida and you own a vehicle, you must register the vehicle with the DHSMV within _____________ days. A. 10 B. 20 C. 30
Mi abuelo a.el padre de mi madre mi hermana b.la hija de mi madre mi nieto c.el hermano de mi padre mi tío d.el hijo de mi tía mi primo e.el hijo de mi hija
Which expression is equivalent to ^4 square root
Knowing the meaning of the prefix un-, what does the word unnecessary mean in the following sentence? The teacher said that doing extra credit was unnecessary
Cuba has a command economy, while the United States has a more market-centric mixed economy. Absent other factors, what does this information tend to indicate a
can you answer the questions plz
Of the 4,092 pedestrian fatalities nationwide in 2009, __________ were Floridians. A. 2% B. 11% C. 19% D. 22%