nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

The function representing Brent's texting per month is f(m) = 117m + 3. What does the 117 represent?
13 Here is information about the age, in years, of each of Jelina's five children when written in order a b b/2+ a 2b + a +3 2b + a +5 It is given that a is
What characteristic of water causes water to stick to the side of a test tube? I need a claim, evidence, and reasoning ! will give brainlist
Please help mee!! How many times larger is the area of the larger rectangle than the area of the smaller rectangle? 12 mm 4 mm 16 mm 48 mm 09 03
Which of the following represents a relation that is not a function? A. x -7 -5 -7 1 y 33 31 39 33 B. x 8 -5 13 -7 y 33 31 39 33 C. x -7 -5 -1 1 y 33 3
___________ help the group move towards a goal. a. Social roles b. Individual roles c. Leadership roles d. Task roles
Ayo boys and girls list some great anime showS that i can watch, THANK YOU SO MUCH
Why did Alabama Governor George Wallace block a doorway of the registrar's office at the University of Alabama
HAPPY NEW YEARS !!! CAN SOMEONE PLEASEEEE HELP ME WITH THIS SCIENCE QUESTION I WILL MARK YOU BRAINLIEST !!!
Select the three events that the United States used as a claim to the Oregon Territory. Hundreds of fur traders lived there. Methodist and Presbyterian missiona