jessr1433ozfa0m jessr1433ozfa0m
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

How much is one can of peaches if the price for three is 2.99?

Respuesta :

katherinecrawfozd21d
katherinecrawfozd21d katherinecrawfozd21d
  • 14-11-2017
If the price for three of them is $2.99, then you divide that by three to find the price for one can. This would equal .9966666667, which could probably be rounded to 99 cents or just a dollar per can. Hope that helps.
Answer Link

Otras preguntas

Which term refers to science that can be used to solve problems? A. Biology B. Physical science C. Basic science D. Applied science
Can u simplify and convert these please and thank you
Artists made Black-figure Greek vases by filling in figures with slip, then carving details with a _______?Question options:styluschisselsculpting knife
What was the original destination of the Mayflower? A. northern Virginia B. southern Maine C. eastern Georgia D. western Florida
Factor out the coefficient of the variable. The expression 2.2x +4.4 factored is
Which language is older? 1. Italian or Greek 2. Italian or Hebrew 3. Italian or English
What is the shape of a parallel cross section of a sphere?
Which trait is determined by both genetics and environment
What was president Lincoln‘s plan that was in opposition to the Wade Davis reconstruction bill? A. Ten percent plan B. Friedman’s plan C. Readmission plan D.
If there are three nucleotides coding for each amino acid and there are 20 amino acids, are there just 20 specific codons? if not how many are there?