stephhh12 stephhh12
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

12 eggs cost $2.04. How much would 18 cost ?

Respuesta :

marting1667 marting1667
  • 14-11-2017
the answer to this sum is 
$8.04
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 14-11-2017
12 eggs cost 2.04......2.04/12 = 0.17 per egg

for 18 eggs...
18 * 0.17 = 3.06 <==
Answer Link

Otras preguntas

Which is a characteristic of the polar water molecule? a tetrahedral electron domain geometry with covalently bonded atoms a tetrahedral electron domain geometr
If you put all the sunflowers together end to end, what would be the total length of all the sunflowers?
How would the sentence read if it was written in the third person point of view? O A. This thought, if a wordless sensation may be called a thought, made Helen
In the middle of a basketball court, the circle has a diameter of 5 feet. If Mrs. Gilbertson's daughter walked around the circle 12 times, how far did she walk?
Name three characteristics of angiosperms
The circumference of a flower garden is 247 ud. What is the area of the flower garden in terms of pi?
what is the measure of Arc WX?
Find the area Please help me thank you!
Computer screen is 13 inches long and 10 inches wide whats the area and perimeter of the computer screen?
Why is history important.