Helpmehw0921 Helpmehw0921
  • 14-10-2015
  • Mathematics
contestada

Chan hee bought 3.4 pounds of coffee that cost $6.95 per pound how much did he spend on coffee

Respuesta :

LB13
LB13 LB13
  • 14-10-2015
$23.63 just multiply 3.4 by $6.95
Answer Link
kishawnroper
kishawnroper kishawnroper
  • 20-11-2020

Answer:

23.63

Step-by-step explanation:

Trust me I know m math

Answer Link

Otras preguntas

Nicole has 2 glasses on the counter: one of water and one of sugar-water. She is baking a cake and needs to use the sugar-water for the glaze. Both glasses look
MATHAnswer and I will give you brainiliest Answer and I will give you brainiliest ​
Wild Was ute Idle of Change in the car s Velocity 6. The Mummy's revenge coaster at Universal Studios has people going from rest to 20 m/s over the course of 3
What is 3x+4 step by step
three students have proposed these ways to describe when two lines l and m are perpendicular
The number of fish in a lake decreased by 25% between last year and this year. Last year there were 60 fish in the lake. What is the population this year?
How many feet is 48 inches
anyleze the graph below
What is the last line of the preamble of the Declaration of Independence
Find the value of x, if x=3/41.2(x)+23=1562.7(x)-45=383what is the value of x​