reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

¿Qué hacen? Answer the questions using direct object pronouns and the information provided. Follow the model. Use correct capitalization and punctuation. Modelo
THIRTY POINTS PLEASE HELP Pick one theme from The Call of the Wild, and compose a short, two-paragraph speech about the theme.
please help with french 2
How many molecules in 98.40 g of water, H2O? (MM of H2O= 18.02 g/mol; 1 mol=6.02 x 1023 molecules)
Can you answer this for me PLEASE!!?
The DNA in a cell’s nucleus encodes proteins that are eventually targeted to every membrane and compartment in the cell, as well as proteins that are targeted f
What is used to trace a men’s genetics? Why can this be used?
A rectangular prism has a length of 9 centimeters, a height of 15 centimeters, and a width of 20 centimeters. What is its volume, in cubic centimeters?
what value of m is not a solution for the following inequality 3m ≤ 36​a.m=4b.m=9c.m=12d.m=15
solve the systems of equations using substitution. -3x + 2y = 12 x = 2y - 8