notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

any ideas on what I can draw for my project? Will give the brainiest, and my sc
A plane is travelling at 225m/s on a bearing of 135º. The pilot of the plane observes another jet travelling at 380m/s on a bearing of 270° (relative to her). D
Please explain how to do this
As your textbook explains, many of the skills used in public speaking are the same as those used in everyday conversation. These skills includeanswer choicesa.
What 3D shape would result if you repeated the paper scaling with a piece of paper that was circular rather than rectangular (we did rectangular in class). What
Draw the line of reflection that reflects quadrilateral ABC D onto quadrilateral A' B'C'D'.
The graph of g(x) = (One-half)x is the graph of f(x) = 2x reflected over the y-axis. Which graph represents g(x)?
Why is stock exchange an important institution of the capital market?
c) The value of the membrane potential at the peak of the action potential is +25 mV. Which ion species is most conductive at the peak of the action potential?
An image of similar triangles is shown. Use the image to answer the questions. Part A: Find the length of side FE. Show each step of your work. (2 points) Part