blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

can someone help me out with this
HELP ASAP Question 1-It an ocean ecosystem, water is an abiotic factor True False question 2-In a rainforest ecosystem, tree leaves are a biotic factor. True
List some of the advice that the government gave to consumers during the war?
HELP PLEASEEEE NO BITLYS OR LINKS
Liner has a slope of -6. Line s is parallel to liner. What is the slope of lines​
Write an equation for.. “The child’s tickets cost $4 each and the adult’s ticket cost $8 each. Write an equation that would represent the total cost, T, of purc
True or False which one do I pick.
In order to justify this claim for the Ferengi a sample of 16 coils is taken. For this sample set, the mean warp phase flux is found to be 73.7 cochranes with a
In making the best economic choices, consumers compare the benefits of the choice to A,)The benefit to others from the choice B.) The total utility of the choi
Rebecca is playing a video game that involves planting and cutting down trees. She moves up an energy level for each tree she plants, and she moves down a level