lulukins
lulukins lulukins
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

Difficukt question help

Difficukt question help class=

Respuesta :

JazzyP0tato
JazzyP0tato JazzyP0tato
  • 01-11-2017
Well, if two burgers and one hotdog costs 4.82, and one burger and two hotdogs cost 3.70, you substract those to find the cost of one burger.  Then you add that by two, and that's the cost of two burgers.  Now you just need the cost of two hotdogs.  Subtract the cost of two burgers and 4.82.  Then divide that by two.  That's answer!  
Answer Link

Otras preguntas

In January of 2002(group 1),700 out of the 1700 spots were bare ground (no vegetation). Find the sample proportion of bare ground spots.
A railroad boxcar rolls on a track at 2.90 m/s toward two identical coupled boxcars, which are rolling in the same direction as the first, but at a speed of 1.2
Correct Part B Adding which of the following to this research would add to its content and complexity? A. Snowfall B. Temperature C. Rainfall D. Wind
I need help please help me.
Which of the following is a correct comparison between RNA polymerase holoenzyme that functions in transcription and the primase enzyme that functions in DNA re
A helicopter rotor blade is 3.40m long from the central shaft to the rotor tip. When rotating at 550rpm what is the radial acceleration of the blade tip express
the six rights oc medication administration​
In circle Z. what is mz2?
x=-4 Tell whether it’s graph is a horizontal or a vertical line
How many times will the digit '1' appear if we write all whole numbers from 1 to 99?