sophiamoser
sophiamoser sophiamoser
  • 15-10-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 16 oranges is $1. What is the cost of 4 dozen oranges?

Respuesta :

jy0621
jy0621 jy0621
  • 15-10-2017
1/4
=.25
$.25
Hfhfjsjnwbebt
Answer Link
chloespamz1
chloespamz1 chloespamz1
  • 15-10-2017
4 dozen is 48
48 /16 = 3
$3
Answer Link

Otras preguntas

4. How were each of the ancient civilizations in the Americas unique?
solve for x 7=(x-4)^2+3
3(10-8)^2+4 STEP BY STEP PLEASE IT NEED TO BE EVALUATE AND EXPLAIN <33
how do the motions of the stars compare to the motion of the moon and Venus
Cefotaxime injection 1g tds×1/52..what is the total dose to be dispensed
I need help solving this problem
35000/500 How to do this
Scarlett makes $6 per hour when she babysits for her younger siblings. Answer the questions below regarding the relationship between the hours spent babysitting
PLEASE HELP ME. DUE TODAY.
A metal rod will be cut into pieces that are each  1/20  meters long. The rod is  4/5  meters long. How many pieces will be made from the rod?​