itsvaleriecx
itsvaleriecx itsvaleriecx
  • 13-10-2017
  • Mathematics
contestada

A store sells grapes for $1.99 per pound. You buy 2.34 lbs. of grapes. How much do you pay? Please help!

A store sells grapes for 199 per pound You buy 234 lbs of grapes How much do you pay Please help class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-10-2017
2.34 lbs at 1.99 per lb..

2.34 * 1.99 = 4.6566 rounds to 4.66 <=
Answer Link
evelyna1104
evelyna1104 evelyna1104
  • 13-10-2017
4.6566 would be the exact answer but since it’s money write Down 4.65
Answer Link

Otras preguntas

Is chlorine gas a conductor or an insulator
Which of the following countries is NOT a developed nation? a. United States b. Canada c. Australia d. Mexico
What is the mass of a neutron?
The cells of plants and animals are similar, except for a few different structures. Which structures are only found in plant cells?
Suppose you're an attorney. In a case you're presenting to a federal court, you argue that the person you're defending suffered cruel and unusual punishment. Wh
asi se le llama a los episodios de una obra de teatro
Round each number to the nearest ten. What is the best estimate for the answer to 552.17 – 48.35 ?
16= -5+z/4 a. 69 b. -1 c. 9 d. 59
a customer wants to tip 15% on a restaurant bill that is $35.what will be th amount of tip?what is the total bill?
show a number line to show that 5/8 is greater than 3\8