Wohld526 Wohld526
  • 05-09-2015
  • Chemistry
contestada

For each store,what is the ratio of the number of cans to the price:24 packs (2 for 9);12 packs (4 for 10);12 packs (3 for 9)

Respuesta :

02Ann
02Ann 02Ann
  • 05-09-2015
$4.50 for the 24 pack, $2.50 for the 4 for 10, 12 pack and for the last one it is $3.00
Answer Link

Otras preguntas

how is aluminium foil able to reduce heat loss through the walls of a house
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
a town had about 2120 acres of pine trees 40 years ago. Only about 13% of the pine trees remain. How many acres of pine trees remain
What did Enlightenment thinkers believe predated society and was superior to the laws of the church or the state?
what elements are involved in hydrogen bonding
Are many valuable minerals found in or near areas of volcanic activity and mountain building?
what is 140/216 in simplest forms
1.How would you describe a person that wants to help his family ? 2. How would you describe a person that is hopeful?
Which expressions, when evaluated with x = –9, are negative in value? Choose all answers that are correct. A. –2x – 8 B. –26 – 2x C. 35 + 3x D. –3x
how do you work out 45.3x6 using grid method