mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
Consider the constant function P(x)= -.5. Find P(1269.35). Does the function P have any zeros? Explain.
0.04 in word form 3.08 in word form
7 times a number is 3 thousand 5 hundered what is the number
A dragon fly can fly a distance of 50 feet at the speed of 25 feet per second find the time in seconds. Write the equation in the form d=rt then solve
Please Help!!! Without solving, determine whether the solution of 1/3x = 21 is greater than or less than 21. EXPLAIN.
When you subtract one negative integer from another will your answer be greater than or less than the integer you started with explain your reasoning and give a
how do I round off 248,739 to the nearest hundred?
What factor is paired with 5 to give 45
Seven hundred twelve thousandths in standard form
Why did Maryland settlers challenge Lord Baltimore in the 1630s and 1640s?