clodiva clodiva
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

patrice paid $584 for 8 nights at a hotel find the rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-09-2017
$73. This is the answer because if you do 584 divided by 8, you will most likely get 73.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-09-2017
I'm assuming you're looking for the unit rate per night. All you have to do is divide 584 and 8

584 / 8 = 73

Each night costs $73 :D
Answer Link

Otras preguntas

If a 10-kilogram [kg] rotating solid cylinder moves at a velocity (v), it has a kinetic energy of 36 joules [J]. Determine the velocity the object is moving in
why did it happen meaning?​
Your body's main source of energy comes from nutrients called? -carbohydrates -fats -oils
Match these items with the descriptions. 1. only English ships could be used 2. passed in 1759 3. allowed the British to search homes 4. prevented competitio
What number is equivalent to 7:350 Where does the 17 come from that your multiplying 50?
In "To Build a Fire," the man is unable to imagine the danger he is in when he starts out on the trail. Which statement best explains how this action contribute
Which of the following family communication patterns is associated with conflict avoidance?
this picture is my problem, no one is helping me and idk what to do
Pt.2 Please show your work Find the slope when given the following points (-3, 2) and (1, 0)
What is the value of x? Please type your answer using numbers ONLY. NO SYMBOLS OR WORDS. Hint: Find the missing value of the bottom triangle first and look at