jalenNeedHelp jalenNeedHelp
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 12-09-2017
$2.10/6 oz= $0.35 per oz

$0.35 per oz* 20 oz= $7

Final answer: $7
Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt below and answer the question. Why master was so careful of her, may be safely left to conjecture Which word is closest in meaning to the word
In what ways did European monarchs disappoint the philosophes and other Enlightenment figures? How did they disappoint democratic reformers?
Surface area. Math hw I need help on.
- How is art like literature? How can art tell a story?
Brainliest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gumawa ng isang masining na iskrip sa pagpapakilala ng tauhan at lapatan ng angkop na monologo gamit ang mga pang-uri. pls helpppಥ‿ಥ​
g(x)= -16x2 + 64x + 80 where x is the number of seconds after the rocket is launched. The function can also be written in factored form as g(x) = -16 (x + 1)(x
What is 200 divided by 33?
7th grade math help me pleaseeee
Which of the following best describes the approach of being proactive in your healthy choices? You attend to any illness or disease by going to the doctor at t