dodostitch2016
dodostitch2016 dodostitch2016
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard. If the cost is $2.79 per yard, how much does the ribbon cost by inch?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2017
0.0775/in is the answer
Answer Link

Otras preguntas

What social and economic changes in American society arose from world war 2 ?
Most of the crops grown in Greece are found on farmland _____.A. on grabens in southern GreeceB. on parallel mountain rangesC. on more than 2,000 islandsD. on n
Which polynomial function has a leading coefficient of 1, roots –2 and 7 with multiplicity 1, and root 5 with multiplicity 2? f(x) = 2(x + 7)(x + 5)(x – 2) f(x)
what is the formal role of the states in amending the constitution ​
star and label the capital of china
which business leader founded standard oil company?
????????????????????
Based on what you learned in lesson 1, ideas such as where thunder comes from and why snow falls can be explained by what type of creative story? Question 1 o
What is the fastest time someone has run 1 mile?
What was one of Stalin's major goals in eastern Europe after ww2