victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

At top speed, a coyote can run at a speed of 44 miles per hour. if a coyote could maintain its top speed, how far could it run in 15 minutes? A- 2.93 miles B-
simplify (3xy) to 6th power
As ratified in 1870, the _______ Amendment prohibited any state from denying the vote to any male citizen on account of race, color, or previous condition of se
Which historical document gave control of trade and printing money to the original thirteen states? Which historical document transfered those powers to the fed
The largest copper mines can be found in which of the following countries?
a quilt pattern makes a quilt that is 48 inches by 60 inches.if you want to make the quilt 1/3 smaller how wpuld you find the new dimensions? what would the new
Where did Hernando Cortez travel to and from?
solving equations. find value of m 2m - 1/2 = m/7 + m/2 here is a picture of the previous question
A gardener weeds 2/3 of a flower bed in 6 min. How much of the flower bed did the gardener weed in 1 min?
In 1866, the Sioux Chief Red Cloud ambushed and massacred Union soldiers in an incident that would be referred to as the _______ Massacre. A. Wounded Knee B. Fe